Gotland360

Gotland bör upplevas på cykel och vi ger dig chansen att göra just detta på bästa möjliga vis

Här är de anmälda för Gotland360 2022

Grupp Platser kvar
Internationell 35
1 24
2 32
3 34
4 34
5 33
6 34
7 27
8 33
9 32
10 34
11 36
12 25
13 27
14 26
15 27
16 28
17 30
18 29
19 14
20 34
21 32
22 26
23 36
24 30
25 34
26 36
27 33
28 35
29 21
30 34
31 36
32 24
33 33
34 36
35 35

Team Aron CK

24km/h-26km/h
Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö Betalat
Johanna Gauffin Team Aron, Uppsala Gotland360 Team Aron CK Fårö
Katarina Grahn Tjust BRC, Västervik Gotland360 Team Aron CK -
Petra Hallgren Team Aron CK Jönköping Gotland360 Team Aron CK Fårö
Pirkko Herranen Genarp Gotland360 Team Aron CK Fårö
Elisabeth Johansson Jönköping Gotland360 Team Aron CK -
Lina Jungbeck Hässleholm Gotland360 Team Aron CK Fårö
Sarah Keller Männedorf Gotland360 Team Aron CK Fårö
Martina Klarén Trampen Gotland360 Team Aron CK Fårö
Ann-Kristin Larsson Jönköping Gotland360 Team Aron CK Fårö
Ingrid Lindström Team Aron CK Gotland360 Team Aron CK Fårö
Anja Malmberg Täby Gotland360 Team Aron CK Fårö
Carina Malmer Sollentuna Gotland360 Team Aron CK -
Cecilia Svantesson Lomma Gotland360 Team Aron CK Fårö
Anna Svensson Team Aron CK Jönköping Gotland360 Team Aron CK Fårö
Malin Talso Halmstad Gotland360 Team Aron CK Fårö
Jonas Thor Jönköping Gotland360 Team Aron CK Fårö
Pernilla Thor Team Aron CK Jönköping Gotland360 Team Aron CK Fårö
Lena Widegren Ekerö Gotland360 Team Aron CK Fårö
27km/h-29km/h
Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö Betalat
Margret Ahlberg Eslöv Gotland360 Team Aron CK Fårö
Susanne Bengtsson Lund Gotland360 Team Aron CK Fårö
Åke Bjurstam Weje'us EIK Eskilstuna Gotland360 Team Aron CK Fårö
Manni Björk Team Aron CK Gotland360 Team Aron CK Fårö
Elisabeth Björkman Nacka Gotland360 Team Aron CK Fårö
Annica Björnbäck Team Aron/Skåne Gotland360 Team Aron CK Fårö
Lars Carlsson Team Aron CK Jönköping Gotland360 Team Aron CK Fårö
Tanya Dimitrova Malmö Gotland360 Team Aron CK Fårö
Anders Elmgren Mörrum Gotland360 Team Aron CK Fårö
Carina Erlandsson Team Aron CK Gotland360 Team Aron CK Fårö
Magnus Erlandsson Järfälla Gotland360 Team Aron CK Fårö
Peter Estberger Team Aron CK Gotland360 Team Aron CK Fårö
Lars Ferhm Lund Gotland360 Team Aron CK Fårö
Micael Granström Sävar Gotland360 Team Aron CK Fårö
Nalle Hedlund Team Aron Gotland360 Team Aron CK Fårö
Patrik Hermansson Lund Gotland360 Team Aron CK Fårö
Anders Jungbeck Åhus Gotland360 Team Aron CK Fårö
Tommy Lindberg Team Aron CK Gotland360 Team Aron CK Fårö
Staffan Lindström Team Aron CK Gotland360 Team Aron CK Fårö
Cissi Lingerud Karlshamn Gotland360 Team Aron CK Fårö
Terez Lundqvist Miklos Järna Gotland360 Team Aron CK Fårö
Lena Morano Nacka Gotland360 Team Aron CK Fårö
Sophie Nilsson Vallåkra Gotland360 Team Aron CK Fårö
Peter Nyberg Alnö Gotland360 Team Aron CK Fårö
Göran Olsson Karlshamn Gotland360 Team Aron CK Fårö
Henrik Lauge Pedersen Lund Gotland360 Team Aron CK Fårö
Tony Persson Team Rynkeby Lund Gotland360 Team Aron CK Fårö
Helena Sollenberg Team Aron Stockholm Gotland360 Team Aron CK Fårö
Joakim Sorinder Karlshamn Gotland360 Team Aron CK Fårö
Annika Stenström Team Rynkeby Gotland360 Team Aron CK Fårö
Mats Svärd Team Aron CK Gotland360 Team Aron CK Fårö
Mikael Thor Jönköping Gotland360 Team Aron CK Fårö
Linda Änghede Team Aron CK Gotland360 Team Aron CK Fårö
30km/h-32km/h
Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö Betalat
Karin Inghe Stockholm Gotland360 Team Aron CK Fårö
Peter Nordström Västerås Gotland360 Team Aron CK Fårö
Jonas Westfelt Solna Gotland360 Team Aron CK Fårö

Grupp Internationell

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Dean Keany AC Salt Lake Gotland360 Fårö

Grupp 1

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Niclas Appelgren Söderby Gotland360 Fårö
Anders Borgmark Brottby Gotland360 Fårö
Ylva Ekmark Nacka Gotland360 Fårö
Johan Ellertson Stockholm Gotland360 Fårö
Anders Fresk Stockholm Gotland360 Fårö
Nina Kofoed Stockholm Gotland360 Fårö
Anita Mattsson Borensberg Gotland180 -
Roland Mattsson Borensberg Gotland180 -
Hans Nordström Team Rynkeby Stockholm Gotland360 Fårö
Åsa Schwieler Stockholm Gotland360 Fårö
Michael Thörnrin Tyresö Gotland360 Fårö
Peter Östregård SMACK Gotland360 Fårö

Grupp 2

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Claes-Erik Karlsson Tureberg IF SOK Gotland360 -
Hans Nordstrom Luleå Gotland180 Fårö
Mari Wahlsten Täby Gotland360 -
Sofia Watz Täby Gotland360 -

Grupp 3

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Juhani Karanta Nynäshamn Gotland360 Fårö
Tove Österman Johanneshov Gotland360 Fårö

Grupp 4

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Johan Bengtsson Sjöstan Gotland360 Fårö
Anneli Thiel Sjöstan Gotland360 Fårö

Grupp 5

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Gunborg Hermansson IFK Sävsjö Gotland360 -
Håkan Hermansson IFK Sävsjö Gotland360 -
Marie-Louise Hägerman Åkersberga Gotland180 Fårö

Grupp 6

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Lena Kecklund Huddinge Gotland180 Fårö
Pia Klernäs Spårvägen CF, Huddinge Gotland180 Fårö

Grupp 7

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Håkan Berglin Dynamo Tanto Gotland180 Fårö
Sanna Frost Stockholm Gotland360 -
Fredrik Holmqvist Dynamo Tanto Gotland360 Fårö
Jens Jonsson Skallestad Gotland360 Fårö
Niclas Jonsson Mölnlycke Gotland360 Fårö
Svante Larsson Stockholm Gotland360 -
Anders Ljung Stockholm Gotland360 Fårö
Roland Rapp Stockholm Gotland360 -
Peter Öholm Dynamo Tanto (Stockholm) Gotland360 Fårö

Grupp 8

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Filip Reinhag Eskelhem Gotland360 Fårö
Linus Reinhag Malmö Gotland360 Fårö
Thomas Reinhag Fårösund Gotland360 -

Grupp 9

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Annika Eriksson Kankaala Jönköping Gotland270 Fårö
Juha Kankaala Jönköping Gotland270 Fårö
Jonas Thellman Jönköping Gotland270 -
Maria Thellman Jönköping Gotland360 Fårö

Grupp 10

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Eivor Phalm Västerås Gotland360 Fårö
Tove Phalm Västerås Gotland360 Fårö

Grupp 11

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö

Grupp 12

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Erik Ahlqvist Triatlon väst Gotland360 Fårö
Hans Ahlqvist Norrtälje Gotland360 Fårö
Ingrid Ahlqvist Norrtälje Gotland180 -
Annicka Johansson Norrtälje Gotland360 Fårö
Johnny Johansson Norrtälje Gotland360 Fårö
Hans Melin Mölnlycke Gotland360 -
Jane Melin Mölnlycke Gotland180 -
Catharina Mörrby Norrtälje Gotland360 Fårö
Lars Mörrby Norrtälje Gotland360 Fårö
Staffan Trotzig HARALD PIHL Gotland360 -
Sébastien Wepp Täby Gotland360 -

Grupp 13

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Niclas Berg Kristianstad Gotland360 Fårö
Lena Eklund Kristianstad Gotland180 Fårö
Ann Hallström Uppsala Gotland360 Fårö
Christel Holmén Kristianstad Gotland180 Fårö
Martin Holmén Kristianstad Gotland360 Fårö
Ingela Jakobsson Visby Gotland180 Fårö
Elin Sandgren Visby Gotland360 Fårö
Kristina Wemmenborn Åhus Gotland180 Fårö
Mats Wemmenborn Åhus Gotland180 Fårö

Grupp 14

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Jan Andersson Västerås Holmhällar250 Fårö
Per Andersson Genarp Gotland360 Fårö
Charlotte Flink Oskarsson Landsbro IF Gotland360 Fårö
Andreas Hoff Genarp Gotland360 Fårö
Christos Kanakis Helsingborg Gotland360 Fårö
Magnus Lindbom Veberöd Gotland360 Fårö
Stefan Lovén Helsingborg Gotland360 Fårö
Rickard Schöld Veberöd Gotland360 Fårö
Karin Sigurdh Landsbro IF Gotland360 Fårö
Rikard Trilck Veberöd Gotland360 Fårö

Grupp 15

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Carl Johan Broms Ck Vinet Gotland360 Fårö
Gabriele de Mattia Stockholm Gotland270 -
Karl Fägersten Stockholm Gotland270 Fårö
Annika Hjorth Stockholm Gotland270 Fårö
Emma Josefsson-Malmström CK Vinet Gotland360 Fårö
Björn Lindgren CK Vinet Gotland360 Fårö
Göran Bajen Malmström CK Vinet Gotland360 Fårö
Anna Paues CK Vinet Gotland360 Fårö
Frederick van den Oudenalder Stockholm Gotland270 -

Grupp 16

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Catharina Ekman Jönköping Gotland360 Fårö
Agnetha Folke Tranås CK Gotland360 -
Karl-Johan Folke Tranås CK Gotland360 -
Johanna Gauffin Team Ljungskog Gotland360 Fårö
Jenny Kalén VISBY Gotland180 -
Ia Magnusson Linköping Gotland180 -
Ove Moberg Jönköping Gotland360 Fårö
Richard Tillblad Lau Gotland360 Fårö

Grupp 17

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Robert Brinck Västerås Gotland360 Fårö
Rikard Jönsson Ängelholm Gotland360 Fårö
Kurt Löfgren Visby Gotland360 Fårö
Andrea Mårtensson Visby Gotland180 -
Charlotta Pedersen Västervik Gotland180 -
Markus Pedersen Bästervik Gotland360 Fårö

Grupp 18

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Jesper Andersson Stenhåvers ck Gotland360 Fårö
Anders Flodström Steenhouwer CK/Fikaligan Gotland360 Fårö
David Hällman Uppsala Gotland360 -
Anders Johansson Huddinge Gotland360 -
Susanne Löfås Hällman Dellner IK Gotland360 -
Magnus Skogsberg Stenhåvers CK Gotland360 Fårö
Christer Steenhouwer Stenhamra Gotland360 Fårö

Grupp 19

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Emilio Alvarez Stockholm Gotland360 -
Bo Bauhn Bromma Gotland360 Fårö
Glenn Blom HCK Gotland360 Fårö
Peter Börjesson Kungsbacka CK Gotland360 Fårö
Paula Claesson Göteborg Gotland360 Fårö
Mats Dennerby Tyresö Gotland360 Fårö
Helena Fällgren Örsundsbro Gotland360 -
Ulf Grönqvist Örsundbro Gotland360 -
Pamie Hedelin KCK Gotland360 Fårö
Mathias Holm Sumo CC Gotland360 Fårö
James Jerselius Bromma Gotland360 -
Måns Kämpe Järfälla Gotland360 Fårö
Patrik Lilja Sylta CK Gotland360 Fårö
Yuliya Maslyn Järfälla Gotland360 Fårö
Christer Obert Spånga Gotland360 Fårö
Carlos Palavicini Stockholm Gotland360 -
Johan Ribbeklint Bromma Gotland360 Fårö
Sara Ribbeklint Ängby Runners Gotland360 Fårö
Emma Roupe Kungsbacka CK Gotland360 Fårö
Mattias Roupé Billdal Gotland360 Fårö
Mikael Skantz Åmål Gotland360 Fårö
Mikael Wrangö Hässelby Gotland360 Fårö

Grupp 20

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Lisa Nirell Uppsala Gotland180 Fårö
Lina Åkerblom Uppsala Gotland180 Fårö

Grupp 21

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Kjell-Owe Jansson Fredrikshof Gotland360 Fårö
Roger Risberg CK Saltsjö-Duvnäs Gotland360 Fårö
Christian Stahnke Solna Gotland360 -
Michael Stahnke Huddinge Gotland360 Fårö

Grupp 22

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Manni Björk Nacka Gotland360 Fårö
Elisabeth Björkman Nacka Gotland360 Fårö
Catharina Gilljam Team Ljungskog Gotland360 Fårö
Karin Inghe Stockholm Gotland360 Fårö
Andrew Liebmann Stockholm Gotland360 -
Lena Morano Nacka Gotland360 Fårö
Pär Nilsson CK Svarta Fåret Gotland360 -
John Olausson Mölndal Gotland360 -
Jonas Olausson Svarta Fåret Gotland360 -
Helena Sollenberg Team Ljungskog Gotland360 Fårö

Grupp 23

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö

Grupp 24

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Lars Dolk Gnesta Gotland360 -
Jesper Johansson Gnesta Gotland360 -
Anette Skoglund Team Ljungskog Gotland360 Fårö
Agnes Söderqvist Uppsala Gotland270 Fårö
Stefan Tapper Uppsala Gotland360 Fårö
Samuel Åberg Ringmurens CK Gotland360 -

Grupp 25

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Sebastian Eyre Wermdö Gotland360 Fårö
Susanne Lundell Visby Gotland360 Fårö

Grupp 26

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö

Grupp 27

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Catarina Eivinsson 18132 Lidingö Gotland180 -
Mats Eivinsson Lidingö Gotland180 -
Markus Eriksson Stora Skedvi Gotland180 -

Grupp 28

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Peter Linderoth Hägersten Gotland360 Fårö

Grupp 29

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Josephine ”Kitty” Broberg Henning Mäktiga människor Gotland180 -
Andreas ”Schäfer” Broberg Henning Mäktiga människor Gotland180 -
Alexander "Bibimbap" Axelsson Mäktiga Människor Gotland180 -
Kaj ”Ankaret” Brown Landelius Mäktiga människor Gotland180 -
Kelsey ”SEGEL” Brown Landelius Mäktiga människor Gotland180 -
Victoria "ALFA" Herslöf Mäktiga människor Gotland180 -
Emil "ringmjuren" Kotz Mäktiga Människor Gotland180 -
Jesper Malmqvist Dalahus Gotland360 -
Sten Erik malmqvist Dalahus Gotland360 -
Viking "BUD LIGHT" Schumacher Mäktiga Människor Gotland180 -
Anton Svensson Stockholm Gotland180 -
Andreas Vestlund Linghed Gotland360 -
Jennie Vestlund Linghed Gotland360 -
Melvin Vestlund Linghed Gotland360 -
Annelie Westén Stockholm Gotland180 -

Grupp 30

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Göran Hult Team Balsnöre Gotland360 Fårö
Göran Hult Team Balsnöre Gotland360 Fårö

Grupp 31

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö

Grupp 32

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Ann-Catrine Bertlin Stockholm Gotland360 -
Anna Bjerkelius Stockholm Gotland360 -
Anna Bojlert Stockholm Gotland360 -
Anna Drvota Fredrikshof CK Gotland360 -
Ingrid Ernefors Bromma Gotland360 -
Ingela Gahne Stockholm Gotland360 -
Åsa Larsson Fredrikshof CK Gotland360 -
P-M Lejon Team Psykbryt Gotland360 Fårö
Pernilla Palm Järfälla Gotland360 -
Annakarin Söderström Stockholm Gotland360 -
Mikael Vikström Järfälla Gotland360 -
Josefin Öberg Årsta Gotland360 -

Grupp 33

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Christina Andersson Vendelsö Gotland180 -
Eija Lindberg Nacka Gotland180 -
Helena Veid Vendelsö Gotland180 Fårö

Grupp 34

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö

Grupp 35

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö
Josefin Hållbus Team Ljungskog Gotland360 -

Funktionärer

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö

Jackbärare

Förnamn Efternamn Klubb/Ort Lopp Fårö Betalat
Mats Andersson Östersund Gotland360 Fårö
Patrik Anelli IK Pluntan / Gothem City Gotland360 Fårö
Ann-Cristin Bergman Tyresö Gotland180 Fårö
Tomas Clarin Hägersten Gotland180 Fårö
Mic Eyre CK Vinet Gotland360 Fårö
Kerstin Fagerström Clarin Hägersten Gotland180 Fårö
Jane Fornander Västerås Gotland180 Fårö
Per Fornander Västerås Gotland180 Fårö
Petra Gillerfors Gotlands Tofta Gotland360 Fårö
Magnus Hyllander Spårvägen CF, Huddinge Gotland270 Fårö
Björn Johnson Team Apfelstrudel Gotland180 Fårö
Åke Jonasson Visby Gotland360 Fårö
Anne-Marie Karlsson Ringmurens CK Gotland360 Fårö
Peter Karlsson Team Apfelstrudel Vendelsö Gotland180 -
Malin Kvarnefalk Apfelstrudel Järfälla Gotland270 Fårö
Martin Kvarnefalk Team Apfelstrudel / Järfälla Gotland270 Fårö
Jan Larsson Upplands Väsby Gotland180 Fårö
Tomas Looström Visby Gotland360 Fårö
Håkan Månsson Åkarp Gotland360 Fårö
Katrin Nazarbin Team Apfelstrudel Gotland270 Fårö
Erling Nordmark Järfälla Gotland360 Fårö
Ingrid Nordmark Järfälla Gotland360 Fårö
Heimir Norrby Uppsala Gotland360 Fårö
Åsa Olofsson Åkersberga Gotland180 Fårö
Roland Ullmark Gotham CK Gotland180 Fårö
Christin Vännman Pixbo Gotland180 Fårö
Erik Vännman Pixbo Gotland360 Fårö
Kimmo Wallenius Åkarp Gotland360 Fårö
Johan Widlund Team Apfelstrudel Gotland270 Fårö
Håkan Wiginder Team Balsnöre Gotland360 -
Josef Wiginder Team Balsnöre Gotland360 -
Malin Wiginder Team Balsnöre Gotland360 -
Marie Öhman Team Broa Gotland180 Fårö
Ove Öhman Team Broa Gotland360 -
Lars Österholm Team Apfelstrudel Visby Gotland180 Fårö